Budou nás reprezentovat

Druhý nominační závod rychlostních kanoistů, rozhodl o tom, kdo bude Českou republiku reprezentovat na MS juniorů a závodníků do 23let.

Račický kanál hostil závodníky 45 oddílů rychlostní kanoistiky Čech a Moravy, mezi kterými nechyběli závodníci Lokomotivy Nymburk. Nejenže se jednalo o nominaci na zmíněné MS, ale zároveň byl tento závod uspořádán jako 3.ročník poháru Českého poháru.

Skvělé výsledky dosáhli kanoisté junioři, kteří závodí ve své kategorii prvním rokem.

Petr Fuksa jr. zvítězil v pěti závodech a 1x byl třetí.

Dan Kořínek zvítězil ve třech závodech, 2x byl druhý a 1x třetí.

Filip Vohradský byl 1 x druhý, 2 x třetí a celkově druhý nejlepší pravák.

To jsou ti kteří si vybojovali účast na MS juniorů. Bohužel za branami nominace skončil Jakub Černý, který přes stále se zlepšující výsledky doplácí na silný ročník kanoistů pádlujících na levé straně. O teoretickou možnost startu na MSJ se pokusil i David Volák, který startoval jako dorostenec mezi juniory a v závodě K1 200m skončil na druhém místě jen proto, že špatně odhadl cíl. Po celý závod jel na prvním místě. Smůlu měl i v závodě K2 200, kde vypadnutí z tempa jeho parťáka je stálo první místo na kterém jeli od startu. Přesto jsou dvě druhá místa skvělým příslibem jeho sprinterských kvalit.

Je třeba se zmínit i o odchovancích, kteří vzhledem k lepším podmínkám startují za vrcholová střediska Dukla Praha a USK Praha, ale stále trénují pod vedením trenérů Petra a Josefa Fuksy v loděnici Lokomotivy v Nymburce.

Martin Fuksa měl na základě výsledků ME již zajištěnou účast na obou akcích – MS U23 a MS dospělých. Zbývající tři borci Dan Drahokoupil, Vojtěch Ruso a Karel Palma mělo možnost se nominovat při tomto závodě. Velké překvapení pro celou kanoistickou veřejnost bylo vítězství Vojty Rusa na trati C1 1000m, čímž si vybojoval účast na MS dospělých v posádce C4. Na třetím místě skončil Dan Drahokoupil, který si zajistil taktéž účast na MS v kategorii C4 1000m. Následovalo další překvapení od Vojty Rusa, se svým parťákem Březinou, který závodí za Modrou Hvězdu Pardubice zvítězili v nominačním závodě pro MS U23, čímž si zajistili místo pro start v Portugalsku. Následoval poslední nominační závod C1200m i zde se pokoušel o nominaci Karel Palma, který by v případě vítězství měl zajištěn start na MS dospělých v Miláně. Bohužel Karel nezvítězil, ale vítězství vybojoval Dan Drahokoupil, takže posledním nominačním závodem pro MS bude mistrovství republiky. Na základě svého vítězství se Dan vzdal účasti v kategorii C4 1000m a plně se soustředí na C1 200m, kde se pokusí vybojovat poslední volné místo a tím je právě C1 200m. Kdo zvítězí na mistrovství republiky, ten bude reprezentovat.

V kanoistech dorostencích máme v současnosti pouze jednoho závodníka, a to Adama Holenku, který je schopen konkurovat svým soupeřům a vozit domů medaile, ale velice se zlepšuje Vojtěch jelínek, který již pravidelně obsazuje místa ve finálových jízdách a Mikuláš Mareš, který je v kategorii dorostu prvním rokem.

Radost nám dělají výsledky těch nejmladších, kteří začínají přivážet medaile opakovaně, což svědčí o tom, že se zařazují do popředí svých ročníků. Terezie Tettingerová vybojovala stříbro, Kryštof Kupec-stříbro, bronz, Matouš Kysilka-stříbro, bronz, kanoista Petr Tettinger-zlato, stříbro.

Velké zlepšení předvedli kanoisté žáci, kde stále se zlepšující Patrik Toupal dojel na 6.místě jak na C1 tak i C2 a Lukáš Bacílek, kterému k probojování se do finále na C1 chybí opravdu malý kousek, přesto v této kategorii závodí se závodníky staršími o jeden rok.

Pochvalu si zaslouží všichni závodníci oddílu rychlostní kanoistiky Lokomotiva Nymburk, ale i jejich rodiče, kteří dopravou závodníků na závody pomáhají ke zviditelnění nymburské kanoistiky.

Tito mladí závodníci zatím nedosahují na medailová umístění, ale svou chutí a zápalem v tréninku, který mají, věříme v jejich brzké úspěchy. Jsou to Lucie Kelymanová, Tomáš Hradil, Jonáš Papoušek, Tomáš Bürger, Miroslav Klíma, Petr Vilímek, Jiří Beneš, Denisa Doubravová, Tomáš Doubrava, Ondřej Jára, Bára Vohradská, Michal Kiapeš, Adam Špaček, Vojtěch Šmejkal, Filip Špaček, František Kulich.

I přesto, že oddíl v současnosti má širokou sportovní základnu, se nedaří náboru dalších členů ve věku 9-12 let. Přijďte se seznámit s kanoistikou, která se může stát Vašim oblíbeným sportem. Přihlásit se můžete v PO-ST-PÁ vždy od 15,00 hod. Na loděnici rychlostních kanoistů na Vesláku.