Další skvělé výkony kanoistů TJ Lokomotivy

Třetí závod ČP rychlostních kanoistů se uskutečnil v Račicích. V „Labe aréně“ se po tři dny setkali kanoisté a kajakáři, aby poměřili síly se svými soupeři ve všech věkových kategoriích od benjamínků po juniory. Junioři navíc tyto závody měli jako nominační závod pro účast na MEJ, které proběhne druhý týden v červenci právě v „Labe aréně“ v Račicích. Z našich závodníků se dařilo kajakáři Tomášovi Hradilovi, který obsadil 2.místo na K1 1000m a 3.místo na K1 500m, těmito výkony se nominoval na MEJ a bude startovat v kategorii K4 500m.

V závodech Českého poháru se opět výrazně dařilo našim mladým závodníkům z nichž Terezie Tettingerová zvítězila ve všech šesti startech na K1, K2,K4 a potvrdila svou od jara trvající vysokou výkonnost. Jedná se o závodnici v žákovské kategorii, která svými výkony dosahuje výkonnosti dorostenek.
Dalším závodníkem na stejně vysoké úrovni je Filip Šafařík, který zvítězil také ve všech šesti startech na kanoi C1, C2, C4, v kategorii C4 startoval v dorostenecké posádce.
Dalším neporaženým na těchto závodech byl kanoista Petr Tettinger, který startuje v kategorii dorostenců a získal též 6 prvních míst na C1, C2 a C4.
Mezi medailisty v těchto závodech se zařadil Zbyněk Pták 2x zlatý a 1 x bronzový v kategorii C1 a C2 žáci, Tomáš Hájek 4 x druhý v kategorii C1 a C2 žáci, Šimon Pinkas 1 x druhý v žácích a dorostenec Šimon Janďourek 3 x první na C2 a C4 a 1 x třetí na C1.
V kategorii benjamínci se dařilo Kristýně Kupcové, která vybojovala na K1 3.místo a na K2 také 3.místo, Sáře Ščukové 3.místo na K2 a 5.místo K1 žačky, na kanoi skončil Adam Koula na třetím místě, Jan Žirovnický obsadil 4.místo na minikajaku, Čestmír Pokorný taktéž 4.místo na minikajaku, 9.místo obsadily Hana Veselá-Veronika Selingerová, 6.místo Anna Hladíková, 7.místo Karolína Straková a další bodovaná místa do Českého poháru získali:
Junioři: Lukáš Bacílek 3 x 6.místo, Jonáš Papoušek 2 x 9.místo oba v C1 kanoisti
Dorostenci: Kryštof Kupec-Matouš Kysilka bodovali do ČP v kategorii kajakářů
Žáci: Stanislav Hillebrant-Štěpán Papoušek 2 x 6.místo C2 500 a 1000m, K4 žačky, Bára Válková 5.místo, bodovali Šimon Sehnal, Tomáš Doubrava.
Za zmínku stojí i nominace mužů, kteří se utkali o posádku C4 500m pro Mistrovství světa dospělých, kterou vyhrál náš odchovanec Dan Kořínek a zajistil si start v srpnovém MS dospělých, které se pojede v maďarském Szegedu.
Příští závod čeká kanoisty TJ Lokomotivy Nymburk třetí týden měsíce července a věříme, že se našim závodníkům podaří naladit sportovní formu, k čemuž poslouží i letní soustředění, které proběhne v termínu od 1.7. do 7.7.2019 v Račicích.