I.NZ 5.-7.5.2018 – Račice

Labe aréna v Račicích přivítala první květnový víkend závodníky rychlostní kanoistiky z 42 oddílů celé České republiky na závodech Českého poháru, který byl rovněž nominačním závodem pro světové poháry a ME dospělých a U23.
Krásné, leč větrné počasí provázelo po 3dny závodníky všech věkových kategorií, kteří měřili svou výkonnost po přípravném období od ranních až po pozdní odpolední hodiny.
Při tomto klání nechyběli ani kanoisté nymburské Lokomotivy, kteří se velmi často objevovali na stupních vítězů, čímž potěšili své trenéry.
Nejúspěšnějším závodníkem Lokomotivy byl kajakář dorostenec Tomáš Hradil, který zvítězil ve čtyřech závodech a v pátém prohrál o 0,2 vteřiny na trati dlouhé 2km. Potvrdil tak svou vysokou úroveň, kterou si udržuje od nominačního závodu v Barceloně, kde se kvalifikoval na Olympijské hry mládeže do Argentiny.
Z vítězství se radovala i posádka Bacílek Lukáš-Papoušek Jonáš, kterým se to podařilo v kategorii C2 dci 1000m. Dalším zlatým se stal Šimon Janďourek v kategorii C1 žáci 500m.

Druhá místa obsadili:
Lukáš Bacílek C1 dci 200 a 500m, Šimon Janďourek C1 žáci 2km

Třetí místa:
Lukáš Bacílek C1 dci 2km, Šimon Pinkas v kategorii benjamínci kanoisté na tratích 500m a 2km,
Šimon Janďourek C1 žáci 2km, Zbyněk Pták-Šimon Janďourek C2 žáci 1000m, Bára Válková K1 benjamínky 1000m

Čtvrtá místa:
Petr Tettinger C1 dci 500 a 1000m, Jonáš Papoušek C1 dci 2km, Terezie Tettingerová-Sovová (Jablonec) K2 žačky 500m

Pátá místa: Jonáš Papoušek C1 dci 1000 a 2000m, Petr tettinger C1 dci 2km

Šesté místo: Petr tettinger C1 dci 2km

Sedmá místa: Jonáš Papoušek C1 dci 500m, Šimon Pinkas C1 bci 1000m, Tomáš Keist C1 dci 200m, Tettingerová Terezie K1 žačky 2km

Osmá místa: Bára Válková K1 bky 2km, Stanislav Hillebrant-Tomáš Hájek C2 žáci 1000m, Tettingerová Tereie K1 žačky 200m a 1km

Devátá místa: Keist Tomáš C1 dci 500m, Keist Milan C1 jři 2km

Toto jsou umístění závodníků z finálových jízd, ale i další závodníci hlavně z řad začínajících se umisťovali na místech v první polovině startovního pole, což je příslibem pro budoucnost nymburské kanoistiky. O jménech Zbyněk Pták, Filip Šafařik, Kryštof Kupec, Matouš Kysilka, Jakub Papírník, Hana Veselá a dalších již brzy uslyšíme.
Za zmínku stojí i to jak si vedli odchovanci, startující v kategorii dospělých, kteří tento závod měli jako nominační na světové poháry a evropské soutěže. Jako vždy se dařilo Martinovi Fuksovi, který vyhrál všechny tři své kategorie. Na ME U23 se nominovali Petr Fuksa jr., Dan Kořínek a na ME dospělých Petr Fuksa jr. a Dan Drahokoupil. Na světové poháry do Szegedu a Duisburgu na ME U23 se nominovala Martina Malíková v kategorii C1 ženy.