II.nominanční závod Račice, 2.-4.6.2017

První červnový víkend byl pro rychlostní kanoisty Lokomotivy Nymburk opět soutěžním. Dle termínové listiny se závodilo v Račicích v „Labe aréně“ a jednalo se o nominační závody na ME juniorů a U23. Pro ostatní mládežnické kategorie se jednalo o závody Českého poháru ,  který  byl obohacen účastí družstva mládeže Slovenské republiky.
I tentokrát se podařilo nymburským závodníkům vybojovat si účast na Me, a to v disciplínách K1 junioři 200m a K4 junioři 500m David Volák, v kategorii juniorek kanoistek Martině Malíkové, která bude startovat na C2 spolu s Alenou Krausovou (Hradec Králové), Lukášovi Fraňkovi a Adamovi Holenkovi,  kteří si svými vítězstvími zajistili start v C2 1000, 500m a ještě budou startovat v kategorii C4 spolu s Jiřím Zalubilem (ONV) a Antonínem Hrabálkem (Kojetín).
V kategorii U23 si nominaci vybojovali odchovanci Lokomotivy Nymburk Petr Fuksa a Dan Kořínek, kteří prvním okem závodí za Středisko vrcholového sportu Dukla Praha. Spolu budou startovat na C2 1000m, Petr bude ještě startovat v disciplíně C1 200 a 500m, Dan v C2 500m spolu se Sebastianem Maiznerem (USK).
Největší úspěchy v pohárovém závodě zaznamenal kajakář Tomáš Hradil, zvítězil v kategorii K1 1000,500m, K2 1000m, K4 1000m a na druhém místě dokončil závod na K1 200m a K2  500m. Těmito výsledky se dostal na prvé místo v průběžném bodování českého poháru.
Kanoista Petr Tettinger v letošních závodech našel prvního přemožitele, kterým byl slovenský reprezentant Petr Stolarik, ale i on stále vede pořadí Českého poháru v kategorii žáků kanoistů. V této kategorii se začíná prosazovat a získávat body do hodnocení ČP o rok mladší Šimon Janďourek, který navíc spolu s Petrem tvoří deblovou posádku.
Dorostenečtí kanoisté Lukáš Bacílek a Tomáš Keist, kteří jsou ve své kategorii prvním rokem a závodí s o rok staršími soupeři  se umisťují  na předních místech a Lukáš získal dokonce bronz na 500m a spolu s Jonášem Papouškem získali dvě třetí místa v deblu na 1000 a 500m a posádka Bacílek Lukáš, Keist Milan, Keist Tomáš, Papoušek Jonáš získali bronz v závodě C4 1000m.
V kategorii kanoistických juniorů startuje ještě Matyáš Plaček, který je v této kategorii prvním rokem a na výraznější umístění teprve čeká.
Žáci kajakáři, kteří se letos věkem zařadili do vyšší kategorie zatím na prosazení čekají.  Finalová umístění získávají jen zatím na závodech veřejných a  seriálu Labsko-orlických závodů.
V kategorii benjamínek kajakářek se již výrazně prosazují Terezie Tettingerová a Bára Válková a i další děvčata Denisa Doubravová, Han Veselá, Sofie Žučenková již získávají bodová umistění.
Benjamínci kanoisté mají velkého favorita každého závodu v Nymburské Šimonovi Pinkasovi, který v tomto závodě zvítězil na trati 1 km a silný vítr v závodě 200m jej připravil o další vítězství. Další talent na kanoi je Zbyněk Pták, který zatím sbírá medaile bramborové, ale jeho tréninková píle se brzy  přetaví v některý z kovů.   Standa Hillebrant je dalším bodujícím kanoistou v benjamíncích a Filip Šafařík úspěšně zvládá techniku jízdy na kanoi.
Nyní nás čeká závod o pohár Labsko-orlický a to v Pardubicích, kam pojedou závodit i další méně výkonní sportovci.