Kanoisté zahájili sezonu

Mostecké jezero „ MATYLDA“ bylo o víkendu 23.4.-24.4.2016 svědkem závodu rychlostních kanoistů o tituly Mistrů české republiky na dlouhé tratě.

Závodníci 36 oddílů z celé republiky měli možnost startovat jak v singlových tak deblových disciplínách, čehož většina závodníků využila. Počasí závodníkům moc nepřálo, bylo chladné a větrné.

Nymburští závodníci byli v početném poli úspěšní. První den získali 1x zlato, 2x stříbro a 1x bronz. K tomu ještě další přední umístění, takže trenéři byli s výsledkem spokojeni.

Titul „ Mistra republiky“ získal Petr FUKSA v kategorii C1 junioři, na druhém místě dojel Dan KOŘÍNEK a třetí místo obsadil Lukáš FRANĚK. Všechna tři místa na stupních vítězů pro nymburáky – absolutní spokojenost. V kategorii žáků kanoistů získali 2.místo a stříbrnou medaili Lukáš BACÍLEK, na 4.místě překvapil Jonáš PAPOUŠEK a na 6. místě skončil Petr TETTINGE4R, loňský benjamínek. V kategorii žáků se dařilo Tomáši HRADILOVI, který skončil svůj závod na 6. místě. A zaznamenal velký výkonnostní růst.

Druhý den se závodilo za velmi chladného počasí. Místy poletovaly

sněhové vločky a studený vítr ubíral sílu závodníkům.

I přes tyto špatné povětrnostní podmínky se nymburští závodníci umístili na předních místech startovního pole.

Titul Mistrů republiky juniorů získala dvojice

Petr FUKSA - Dan KOŘÍNEK , na třetím místě závod skončil Lukáš FRANĚK s Janem POČTOU/Sparta Praha/.

Další medailovou sbírku rozšířila dvojice Lukáš BACÍLEK – Jonáš PAPOUŠEK, kteří v kategorii žáků získali stříbro.

Bronzové medaile se podařilo získat .Lukáši FRAŇKOVI, který s partnerem Janem POČTOU ze Sparty dokončili závod v C2 junioři na třetím místě.

Radost trenérům udělal Matyáš PLAČEK, který v kategorii C2 dorostenci s Jakubem JANÁKEM / Týn nad Vltavou/ po velkém boji v posledním kilometru dokončil závod na třetím místě. Další bronzovou medaili za svůj výkon získal Tomáš HRADIL spolu s Patrikem PODHRÁSKÝM/ Sparta Praha/. Tito závodníci spolu před závodem seděli v lodi jednou, a přesto nebýt poruchy na lodi věříme, že jejich konečné umístzění mohlo být ještě lepší. Proé Tomáše HADILA byla získaná medaile odměnou za jeho tréninkovou snahu v posledních 6 měsíců.

V kategorii benjamínků se na 7. místě umístila dvojice Kryštof KUPEC – Matouš KYSILKA.

Na 11.místě Denisa DOUBRAVOVÁ - Terezie TETTINGEROVÁ,

21.místo obsadila Bára VOHRADSKÁ, která přestože zvrhla, závod dokončila.

23. místo obsadil Tomáš DOUBRAVA.

Z dalších závodníků se na předních místech umístili kajakář David VOLÁK 10.místo na K1 a 5.místo na K2.

Adam HOLENKA v kategorii juniorů na C2 dokončil závod na 4. místě

v téže kategorii dokončili závod na 5. místě Filip VOHRADSKÝ – Jakub ČERNÝ.

Hrdinkou byla Bára VOHRADSKÁ, která i přes koupe, která ji postihla na obrátce, opět nasedla a závod dokončila. Dalšími koupajícími se nymburskými závodníky byli Petr TETTINGER – Tomáš KEIST, kteří při souboji o třetí místo zvrhli a závod nedokončili.

Výsledky se líbily trenérům a věříme, že na dalších závodech budeme ještě úspěšnější.