Kanoistům Lokomotivy se stále daří

Třetí závod Českého poháru mládeže a zároveň třetí závod MČR družstev v rychlostní kanoistice měl pokračování v Račicích. Ve dnech 30.5.-1.6.2014 za přímo tropických teplot se závodilo na tratích 200, 500, 1000m. Zároveň s těmito závody probíhal i nominační závod juniorů a závodníků do 23 let, o účast na mistrovství Evropy v těchto věkových kategoriích.

V průběhu třídenních závodů se dařilo všem nymburským závodníkům ve všech kategoriích. Vyzdvihnout si zaslouží výsledky Karla Palmy, který se nominoval na ME juniorů a tam bude startovat hned ve dvou disciplínách v C2 na trati 500m a v C1 na trati 200m. Jde o první splněný cíl, na který byla zaměřena příprava roku 2014. Na základě výsledků ME by měla následovat účast na MSJ v maďarské Szegedu.

Dalším závodníkem, který měl možnost startovat na MEJ byl Petr Fuksa jr., nominační závody ho zastihly ve skvělé formě. V dorostenecké kategorii zvítězil na tratích C1 200, 500, 1000m v C2 spolu se stále výkonnostně lepším Danem Kořínkem zvítězili v závodech 500 a 1000m. Přesto se se svými trenéry rozhodli, že ještě rok počkají a dají tak možnost přerovskému Havlíkovi. Potom se uvidí jaká bude forma v roce 2015 pro případné evropské a světové soutěže.

V dorostenecké kategorii se ještě dařilo kanoistům C2 1000m Jakub černý-Filip Vohradský dojeli na druhém místě a na 500m byli třetí. Kategorie C4 1000m Vohradský, Fuksa, Kořínek, Černý dojela druhá a další nymburská posádka Jelínek, Blažej, Holenka, Franěk (JAB) dojeli třetí. V dorostenecké kategorii se ještě daří Adamu Holenkovi, který skončil na 1000m čtvrtý, ale nejlepší ze svého ročníku. Bohužel nám chyběl kajakář David Volák, který se ve dnu volna po mezinárodní regatě v Piešťanech zranil, čímž mohla být naše sbírka medailí a bodů do ČP ještě větší.

V žákovské kategorii se nejvíce dařilo Mikuláši Marešovi, který je v současné době druhým nejlepším žákem ČR v kategorii C1 a spolu s Patrikem Toupalem jsou nejlepší v kategorii C2. Tito dva jmenovaní spolu s Matyášem Plačkem a Jakubem Suchým získali medaile za třetí místo v závodě C4.

Nutno potvrdit, že při závodech dorostenců a žáků byl povolen start vždy 4 závodníkům ze Slovenska, což zkreslilo výsledky Českých závodníků. Například Patrik Toupal zvítězil ve svém finále B, ale jelikož před ním byli 4 závodníci ze Slovenska tak byl celkově šestý, nejlepší ze svého ročníku. Dařilo se i benjamínkům kanoistům, z nichž Petr Tettinger bral stříbrnou medaili a ostatní Lukáš Bacílek, Tomáš Bürger Jonáš Papoušek, Petr Vilímek, Vojta Šmejkal dojeli do 6.místa. Z kajakářů se nejvíce dařilo Tomáši Hradilovi, který předvádí, že jeho nejsilnější disciplínou bude trať 200m. Z ostatních kajakářů oddílu jsou na tom nejlépe Tomáš Válek a Filip Plaček. Potěšitelné je i to, že se rozšířila základna děvčat, kterých má v současnosti oddíl 7.

Na závěr se musíme zmínit o Vilmě Nedbalové, která závodí prvním rokem v kategorii žen a získala 3.místo na K1 1000m, 3.místo na K2 200m a 7.místo v závodě K1 200m.

Martinovi Fuksovi, Vojtovi Rusovi a Danu Drahokoupilovi, kteří tvoří naši tréninkovou skupinu a budou startovat na ME 23 (Martin Fuksa, Dan Drahokoupil) a na ME (Vojta Ruso, Martin Fuksa) a nominaci na MS akademiků Minsk si zajistili Dan Drahokoupil a Martin Fuksa.

Sezona je pěkně rozjetá a věříme, že v jejím závěru budeme neméně spokojeni.