KVS závody 31.3.2012

V sobotu brzy ráno jsme se sešli před loděnicí v počtu 5 lidí, z toho 3 závodníci. Zahákli jsme přívěs s loděmi a hurá do Prahy. Samozřejmě cesta autem se nemohla obejít bez zvonění. Nejvíc mluvil, kdo jiný než Jakub Černý, málem jsme ho vysadili někde v lese. Když jsme přijeli do Prahy na loděnici KVS (Klub vodních sportů), sundali jsme lodě z přívěsu. Sešli jsme se samí kanoisté – Jakub Černý, Filip Vohradský, Matyáš Plaček a dorazil také Patrik Toupal. Přijeli jsme dříve než ostatní soupeři, tak jsme měli čas se v klidu rozcvičit, převléknout a jakmile přijeli soupeři jsme šli na vodu se rozjet. Foukal sice vítr, ale nebyly  skoro žádné vlny.

První startovali Jakub Černý a Filip Vohradský v kategorii C1 žáci. Všichni si najeli k pravému břehu jen J.Černý zůstal uprostřed Vltavy. Čekali jsme dlouhé vteřiny na startovní pokyny „PŘIPRAVIT-POZOR-START“. Start se nejlépe vydařil J.Černému a dojel na úžasném 1.místě s velkým náskokem. F.Vohradský si držel pozici 4.místa a tak také dojel do cíle, na nováčka velký úspěch.

Jako další startovali Matyáš Plaček a Patrik Toupal v kategorii C1 benjamínci. Než odstartovali M.Plaček udělal asi 10 otáček, protože je rozhodčí nechtěli odstartovat.

M.Plaček dojel s ohromným náskokem na 1.místě a na 2.místě se umísti P.Toupal.

Po 14 hodině jako poslední skupina startovali C2 free, J.Černý a F.Vohradský. S ohromným náskokem 200m si dojeli pro 1.místo mezi žáky.

Po slavnostním vyhlášení nás čekala cesta domů, která byla stejně hlučná jako cesta do Prahy, ale přežili jsme to. V Nymburce jsme uklidili lodě a unaveni jsme jeli domů. Byl to krásný závod a všichni jsme si ho užili.