Mistrovství České republiky kanoistů na dlouhých tratích

Ve dnech 21.-22.4.2012 se na Vltavě uskutečnilo MČR v rychlostní kanoistice na dlouhých tratích.

Stadion vodních sportů na Císařské louce ožil závodníky z 38 oddílů celé republiky, ve všech věkových kategoriích.

Závodníkům Lokomotivy Nymburk se opět dařilo.

Dva tituly mistra České republiky získal Karel Palma, zvítězil jak na C1 dci tak s Kryštofem Hájkem z KVS na C2 bci. Další titul získal kanoista Matyáš Plaček v kategorii benjamínků, v této kategorii obsadil Mikuláš Mareš 2.místo a David Toupal z vedoucí pozice zvrhl.

Další titul získal Toupal Patrik v kategorii benjamínků B a Bürger Tomáš dojel čtvrtý. V kategorii C2 bci zvítězili: Plaček Matyáš-Toupal David a Tomáš Bürger-Patrik Toupal dojeli druzí. V kategorii žáků zvítězila dvojice Filip Vohradský-Jakub Černý a na třetím místě dojeli Petr Fuksa-Lukáš Franěk (JAB). V žácích na singlkanoi získal 3.místo Jakub Černý a na 5.místě dojel Filip Vohradský a třetí zástupce oddílu Matěj Hrouda skončil 11.

V kajakářkách měla smůlu Vilma Nedbalová, která bojovalo o zlato, ale hlasatel oznámil, že jedou závodnice do cíle, bohužel o jedno kolo dříve, a než se dokázala vrátit na závodní trať odjelo ji 5 závodnic a skončila 6. Na K2 juniorek dojela na 2.místě spolu s Terezou Kubíčkovou (HK). Další děvčata startovala v kategorii žaček, kde Lucie Niedrlová zvrhla a Martina Malíková skončila 20. V kategorii benjamínek skončila Kateřina Gachová 11.

Hezkého úspěchu dosáhl kajakář David Volák, který v K1 žáci skončil na 5.místě, ale byl nejlepší z ročníku.

V závodě veteránů zvítězil Libor Smolík na C1, Gabriela Niedrlová byla druhá a Jiří Hradil na K1 4.

V C1 muži Ondra Petr 12. a Jan Klimek 5., C2 muži Petr-Klimek 5.

V kajakářských kategoriích benjamínků obsadil nejlepší místo Filip Špaček 12., Patrik Toupal 21., Jan Kohout 23., Tomáš Válek 26. a Míra Klíma 30. V kategorii K2 bci dvojice Kohout-Špaček skončila 18.

Potěšující je zjištění, že mimo medailistů mají trenéři Petr Fuksa a Michal Mokrý vybudovanou základnu 20-ti mladých, z nichž věříme, že vychovají další reprezentanty. Mládež ročníků 2001-2004 máte-li zájem o rychlostní kanoistiku přijďte mezi nás.

Každé PO-ST-PÁ od 15,00 hod. na loděnici kanoistů Vás do tohoto sportu rádi zasvětíme.