Mistrovství ČR

První srpnový víkend se v Račicích konalo mistrovství republiky rychlostních kanoistů na krátkých tratích. Zároveň to byl i 4.závod ČP a pro závodníky 15-17let nominační závod pro závody olympijských nadějí.
Tyto závody jsou vždy vyvrcholením celoroční přípravy a obrazem pro trenéry k další práci.
Kanoistům Lokomotivy Nymburk se mimořádně dařilo. Vítězství a medaile získávali ve všech kategoriích, od benjamínků až po veteránské kategorie.
Skvělého výsledku dosáhl Petr Fuksa jr., který získal 6x titul Mistr ČR a ještě přidal jedno stříbro v oddílové C4. Zvítězil v kategorii dorostenců C1 200m, 500m, 1000m, v disciplíně C2 200m, 500m, 1000m a stříbro v kategorii C4.
Pozadu nezůstal ani Dan Kořínek, který byl 3 x zlatý v závodě C2  200m, 500m, 1000m a 4 x stříbrný v závodě C1 200m, 500m, 1000m a C4 1000m.
Třetí v úspěšnosti byl David Volák, kajakář závodící v kategorii dorostenců teprve prvním rokem a dokázal zvítězit v singlkajaku na trati 200 a 500m.
Nejúspěšnějším závodníkem v žákovské kategorii byl Mikuláš Mareš, který mezi kanoisty získal na C1 – 3 x stříbro a to na tratích 1000m, 500m, 200m, na kanoi dvojic 1000m a zlatou medaili, stříbro na C2 500m a zlato C4 1000m.
Patrik Toupal získal 2 x titul Mistra ČR v disciplíně C2 1000m a C4 1000m, v C2 500m přidal ještě stříbrnou medaili. Jeho výsledky jsou o to cennější, že v žákovské kategorii závodí prvním rokem.
David Toupal získal 1 x titul Mistr ČR a to v závodě  C4 1000m a přidal ještě 4.místo v závodě C1 200m a další 3 finálová umístění v C1 i C2.
Matyáš Plaček Mistr ČR v C4 1000ma finálová umístění na C1 i C2 jsou odměnou za celoroční tréninkovou píli.
V kategorii benjamínci se dařilo kanoistům – Petr Tettinger dojel na 2.místě v nejmladší kategorii a ve starších kanoistech skončil na 3.místě Lukáš Bacílek a na 5.místě Tomáš Bürger. Velké zlepšení prokázal i Petr Vilímek. Všem výše jmenovaným se dařilo i na deblkanoích, kde posádka Bacílek-Tettinger obsadila 3.místo a Vilímek-Bürger obsadili 4.místo.
V kategorii benjamínků kajakářů se nejvíce dařilo již zkušenému závodníkovi Tomáši Hradilovi, který na 1000m skončil na 7.místě a na 200m zvítězil ve druhém finále.
Velice milým překvapením byly výkony dalších kajakářů, kteří jezdí teprve první sezonu. Tomáš Kysilka, Kryštof Kupec, Adam Špaček a velkým zlepšením překvapil František Kulich.
Potěšením pro trenéry oddílu je i účast děvčat, která bojovala v těchto mistrovských závodech:
v dorostenecké kategorii Lucie Niedrlová, v žákovské Lucie Kelymanová a v benjamínkách Bára Vohradská a Tereza Tettingerová.
Na závěr se musíme zmínit i o kategorii veteránů, kde v kategorii B zvítězil Petr Bubanec před Liborem Krejčím a to v závodě na 1000m, v kategorii A zvítězil Marek Černý v závodě na 200m a Pavel Semecký v kategorii A na 200m dojel na 2.místě. Ve veteránek skupiny D zvítězil Libor Smolík v závodě na 200m, v této kategorii mohli startovat ještě Ondra Petr,který dal přednost boji s mladšími závodníky a svými výsledky přesvědčil, že udělal dobře. Za jeho zády skončili závodníci daleko mladší a dokonce i závodníci připravující se ve střediscích vrcholového sportu.
Petr Bubanec ať věkem již veterán dokázal na tomto mistrovství míru svého talentu, když si „odskočil“ mezi „mladé“ a v kategorii C2 spolu s Danem Drahokoupilem získali titul Mistr ČR na 200m a po chvíli přidali další a to v kategorii C4 200m kde ve složení Bubanec, Drahokoupil, Petr,Jirásek jasně zvítězili.
Velice zdařilé mistrovství rychlostních kanoistů rozhodlo i o nominaci na závody OH nadějí. Jedná se o závodníky 15-17let a naši republiku budou reprezentovat: na kanoi Petr Fuksa jr., Dan Kořínek a Adam Holenka a v kajacích David Volák. Věříme, že i na těchto mezinárodních závodech budou sportovci oddílu rychlostní kanoistiky Lokomotiva Nymburk úspěšní.