Mistrovství republiky rychlostních kanoistů

Za slunečného, mírně větrného počasí se v Račicích v „Labe aréně“ uskutečnilo Mistrovství České republiky rychlostních kanoistů všech věkových kategorií. Tři dny trvajícího soutěžení se zúčastnilo skoro 1.000 závodníků z celé ČR. Lokomotivu Nymburk zde reprezentovalo 39 závodníků ve všech věkových kategoriích od benjamínků po veterány a dosažené výsledky byly velice dobré.

Mistrovství republiky bylo zároveň nominačním závodem pro závody Olympijských nadějí, které se uskuteční v polské Poznani. Jedná se o věkovou kategorii 15-17-ti letých a z našeho oddílu se nominovali tito závodníci: Lukáš Bacílek, Tomáš Keist, Jonáš Papoušek, Petr Tettinger. Z důvodu onemocnění Tomáše Hradila, který nemohl na mistrovství startovat byl nominován na základě celoročních výsledků i on.

Adam Koula – 1 x 5.místo, 1 x 6.místo, 1 x 7.místo
Toto jsou umístění závodníků na předních místech v konečném pořadí jednotlivých závodů.
Závodníci nejmladší kategorie benjamínků udělali velký pokrok ve výkonnosti, nejvíce obsazená kategorie kajakářů kde startovalo 85 chlapců přinesla nečekaný úspěch Janu Žirovnickému, který za svými zády přivezl do cíle 53 soupeřů. Dařilo se i Kristýně Kupcové, Veronice Sellingerové, Báře Hladíkové, Julii Žučenkové, Vojtěchovi Maláčovi, Vojtěchovi Novotnému, Jakubovi Papírníkovi, Šimonovi Sehnalovi, Tomáši a Denise Doubravovým, Adamovi Špačkovi a Štěpánovi Papouškovi. Na těchto sportovcích byl vidět výkonnostní růst, na čemž mají velkou zásluhu trenérky, Lenka Fuksová, Alena Válková, které se nejvíce podílý na přípravě těchto benjamínků.
Nesmíme opomenout i skvělé výsledky Jiřího Krafta, který v mužské kategorii v kajaku na 200m tratích obsadil skvělé 3.místo, které ještě zopakoval se svým parťákem Karlem Slepicou z USK Praha. Za zmínku stojí i to, že Jirka Kraft se ryzí amatér a za jeho zády zůstali závodníci ze středisek vrcholového sportu.
A jako poslední skupina, která startovala, byla skupina „Masters“ kde nás zastupovali kanoisté Ondřej Petr, Radek Soukup a Miroslav Podnecký. Ondřej Petr zvítězil na trati 1000m, Radek Soukup skončil na druhém místě na trati 1000 a 500m a Mirek Podnecký, který se k závodění vrátil v loňském roce obsadil 4.místo na 1000m a 5.místo na 200m.
Radost nám ovšem udělali i kajakáři Čestmír Pokorný a Jan Větrovský, kteří společně zvítězili na trati 500m a Čestmír Pokorný získal další dva tituly na 1000 a 200m.
Bohužel v termínu konání MČR se konalo i mistrovství světa klubů dračích lodí, kde pádlovali lidé, kteří by jinak startovali na MČR v kanoistice a zcela určitě by se postarali o ještě lepší výsledky.
Mistrovství ČR bylo vrcholem pro většinu nymburských kanoistů, ale jsou zde i ke zmínění další, kterým říkáme odchovanci. Z nichž Petr Fuksa + Dan Kořínek pokračují v závodění tentokrát na MSJ+U23 v bulharském Plovdivu a budou pokračovat v přípravě na mistrovství světa dospělých v portugalském Montemoru tak jako Martin Fuksa a Dan Drahokoupil, který si na MČR vybojoval nominaci na MS v kategorii  C1 200m. Martin Fuksa získal 7 mistrovských titulů, dokázal zvítězit ve všech tratích na kterých startoval. Trať C2 500m, kterou absolvoval s bratrem Petrem, byla nominační pro MS, takže poprvé v kategorii dospělých bude startovat na C2 500m s bratrem Petrem. Dan Kořínek bude startovat v kategorii C4 500m a nominaci si zajistil již na nominačních závodech v květnu.
Všichni věříme, že i po absolvování těchto významných světových soutěží bude vládnout v našich řadách spokojenost z dosažených výsledků.