Mistrovství republiky v kanoistickém maratonu a poslední závod Českého poháru mládeže

První říjnový víkend se na řece Vltavě v Týně nad Vltavou uskutečnil poslední závod Českého poháru a zároveň MČR v maratonu pro rok 2015 dospělých a juniorů.

Kanoistům nymburské Lokomotivy se opět dařilo. V kategorii žen zvítězila Vilma Nedbalová a získala první titul pro náš oddíl. Další titul získal v kategorii juniorů kanoistů Petr Fuksa jr., který dokonce porazil čtvrtého závodníka z MS v maratonu a na třetím místě se umístil Filip Vohradský, čtvrtý dokončil závod, který měřil necelých 19km Jakub Černý, pátý dojel Dan Kořínek a na 6.místě skončil v závodě Jakub Zajíček.

Druhý den se soutěžilo v deblových kategoriích, smůla měla Vilma Nedbalová, která se svou spolujezdkyni suverénně vedly, ale při přeběhu urazily kormidlo a skvěle rozjetý závod pro ně skončil. Titulu jsme se dočkali zásluhou posádky C2 junioři, kde naše dvojice Petr Fuksa jr.-Dan Kořínek před další naší posádkou Jakub Černý-Filip Vohradský a na bronzovém stupínku dokončil závod Jakub Zajíček, který startoval s Janíkem (ONV). V dorostenecké kategorii získal medaili za druhé místo Adam Holenka-Lukáš Franěk (JAB) v kategorii C2. Ostatní viz výsledky.

Od dorostenecké kategorie se soutěžilo o body do Českého poháru na vzdálenost 9km a benjamínci absolvovali závod dlouhý 2km.

Letošní sezona byla opět úspěšná, nyní nás čeká příprava nejmladších závodníku k tomu, abychom pokračovali v udržení oddílu na předních příčkách hodnocení Českého poháru.