Mistrovství světa juniorů a U23

V portugalském Montemoru se ve dnech 3. – 6. 9. 2021 uskutečnilo MS juniorů a závodníků do 23 let. I na těchto závodech měl oddíl rychlostní kanoistiky Lokomotiva Nymburk své zástupce.
V kategorii kajakářek juniorek startovala Terezie Tettingerová, která ještě věkem dorostenka zvítězila ve finále B, čímž obsadila celkově 10. místo na trati 500m. Startovala ještě v K4 500m kde se posádka neprobojovala mezi 9 nejlepších.
V kategorii juniorů kanoistů startoval Petr Tettinger, který v kategorii C1 1000m obsadil ve finále B 2. místo, celkově 11-tý.
V kategorii U23 startoval Michal Kulich na K4 500m. Po vítězství v rozjížďce, kde zajeli velice pěkný závod a postoupili přímo do finále, se jim ve finále nepovedl zopakovat výkon předešlého dne a skončili na 9. místě.
Dalším nymburákem, který současně závodí za Duklu Praha, byl letošní účastník OH v Tokiu – Petr Fuksa, kde se svým bratrem Martinem obsadili 10. místo na C2 1000m. Petr ještě po olympiádě našel chuť k tréninku což se mu vyplatilo. Na obou tratích, kde startoval, získal bronzové medaile, když na C1 500m byl blízko ke zlatu.
Účast těchto nymburských sportovců jistě namotivuje v současnosti široký kádr závodníků nymburské kanoistiky k tomu, aby se shora jmenovaným vyrovnali.