Nymburská 500

61.ročník Nymburské „Pětistovky“, který se tradičně pořádá v květnu, byl velice zdařilý.

Pětistovka je zároveň závodem Českého poháru veteránů, 4.ročníkem poháru Labsko-Orlického a závodem memoriálovým, kterým vzpomínáme na naše závodníky, kteří bohužel již nejsou mezi námi.

Tak jak je tradicí velice se dařilo domácím závodníkům Lokomotivy Nymburk, kteří v konkurenci 24. zúčastněných oddílů vybojovali celkem 16 prvních, 12 druhých a 16 třetích míst.

V závodě C1 dci, který se jezdí jako Memoriál Míry Šeny zvítězil Petr Fuksa jr. před Danem Kořínkem a Jakubem Černým - všichni z Lokomotivy Nymburk.

V závodě C2 muži, memoriál Pepana Semeckého zvítězila posádka Karel Palma-Matyáš Jirásek před Pavlem Semeckým a Danem Drahokoupilem a třetí dojeli Petr Bubanec s Markem Černým. Memoriál Bohuslava Kalouse a Jana France měl toto pořadí: první místo Janeček-Znojmo před bratry Šamšulovými z Olomouce.
Velkým vkladem pro budoucnost kanoistiky byla účast mladých sportovců, kde v kategorii benjamínků startovalo 45 závodníků.

Poděkování patří všem sponzorům, kteří se svými příspěvky přičinili o to, že jsme mohli ocenit všechnu zúčastněnou mládež a vodním záchranářům, o což se vzorně starali dobrovolní hasiči města Nymburk a oddíl poříční policie, tak jak je každoroční tradicí, ke spokojenosti všech zúčastněných.

Výsledky zde: vysledky_so_2014_06-final.pdf (399,1 kB)