63.ročník „Nymburská 500“

Krásné slunečné počasí, skvělé sportovní zážitky a hlavně spokojenost závodníků a vedoucích 25 oddílů z Čech a Moravy, to byla Nymburská 500 rychlostních kanoistů, která byla zároveň memoriálovým závodem Míry Šeny, Pepana Semeckého, Bohuslava Kalouse a Jana France. Zároveň zde proběhl závod Českého poháru veteránů a tento závod je i jedním ze závodů o Labsko-orlický pohár.

Třešničkou na dortu 106 závodů, které bylo nutno absolvovat v tříminutových intervalech, byla účast senátora pana Ing. Táborského, který přijel pozdravit účastníky závodů a předat medaile s věcnými cenami. Tento počin byl hodnocen u trenérů a vedoucích zúčastněných oddílů velmi kladně, jelikož takovéto pozornosti se při ostatních kanoistických závodech dostává velmi zřídka.

Dalšími funkcionáři, kteří přišli pozdravit účastníky závodů, předat medaile a věcné ceny byl pan Ing.Petera – hejtman Středočeského kraje, který je velkým příznivcem sportu a starosta Města Nymburk pan Ing.Mach, který sám jako bývalý aktivní sportovec umí ocenit výkony jednotlivých závodníků, hlavně z řad mládeže.

Memoriál Míry Šeny - na stupních vítězů stáli a obdrželi mimo poháru i hodnotné věcné ceny, které každoročně věnuje pan Šena Miroslav-otec Míry.

1.místo - Burda Vojtěch - Sezemice

2.místo – Nováček Vojtěch – Týn n. Vltavou

3.místo – Mareš Mikuláš – Lokomotiva Nymburk

Memoriál – Pepana Semeckého – 1.místo - Hájek Lukáš-Hájek Šimon (KVS-USK Praha)

2.místo - Bubanec Petr-Palma Karel (Lokomotiva Nymburk)

3.místo - Holenka Adam-Kořínek Dan (Lokomotiva Nymburk)

Memoriál Bohuslava Kalouse a Jana France – 1.místo - Šamšula Libor (Olomouc)

2.místo - Větrovský Jan (Lokomotiva Nymburk)

3. místo - Souček Petr (Lokomotiva Bráník)

Pořadatele potěšilo, že závody byly hodnoceny velice kladně ze strany zúčastněných oddílů, za což patří dík hrstce nadšenců oddílu kanoistiky, bez jejichž obětavosti by tento závod bylo možno jen velmi obtížně připravit.

Díky patří všem sponzorů, kteří přispěli věcnými cenami, čímž potěšili srdce hlavně těch nejmladších účastníků. Díky si zaslouží i radní Města Nymburk pan Bohuslav, který obětavě provázel všechny výše zmíněné funkcionáře po celou dobu jejich pobytu. Pořadatel též děkuje dobrovolným hasičům Nymburk a Poříční policii Nymburk, kteří se starali o bezpečný průběh celého závodu.

Nám již nezbývá, než se těšit na další a to 64.ročník těchto tradičně jedněch z největších veřejných závodů v rychlostní kanoistice v celé České republice.

Fotky ze závodů od Lucky Niedrlové:

Výsledky všech závodníků na 63. ročníku Nymburské 500m., najdete na uvedeném odkazu :-)