Nymburští odchovanci vládli Světovému poháru v Račicích

Ve dnech 17. - 19. května proběhl Světový pohár v Račicích, na který se nominovalo sedm nymburských odchovanců. Celkem si z druhého Světového poháru odvezli 2 zlaté 3 stříbrné a jednu bronzovou medaili.

Martin Fuksa

Na trati 1000m skončil za olmypijským vítězem němcem Sebastianem Brendlem druhý. Těsně za ním byl francouzský závodník a pátý z olympijských her Goubel Mathieu.

Trat 500m vyhrál nad bývalým mistrem světa bělorusem Harazhou Dzianis.

Na čtyřkanoi ve složení Radon-Dvořák-Fuksa-Janda skončili druzí za ruskou posádkou.

Jaroslav Radon

Na deblkanoi s Filipem Dvořákem vyhráli trat na 1000m a na 200m skončili třetí. Na trati C2 500m skončili na čtvrtém místě.

Dan Drahokoupil

Dan startoval na C1 200m, C2 1000m a 500m a C4 1000m. Na C1 skončil v B finále na šestém místě. Na C2 s Vojtěchem Ruso skončil na trati 1000m na celkovém osmém místě. Na 500m nepostoupili z rozjíždky o 0,01s a v semifinále skončili a nepostupovém  pátém místě. Na C4 Ruso-Drahokoupil-Koranda-Miškovský skončili na pátém místě.

Vojtěch Ruso

Na C2 s Danem Drahokoupilem skončil na trati 1000m na celkovém osmém místě. Na 500m nepostoupili z rozjíždky o 0,01s a v semifinále skončili a nepostupovém  pátém místě. Na C4 Ruso-Drahokoupil-Koranda-Miškovský skončili na pátém místě.

Radek Miškovský

Na C1 1000m skončil na sedmém a na 500m na pátém místě v obou tratích v B finále.Na C4 Ruso-Drahokoupil-Koranda-Miškovský skončili na pátém místě.

Pavel Davídek

Na K2 1000m s Patrikem Kučerou skončil na pátém místě a na K1 5000m na dvanáctém místě