Rychlostní kanoisté soutěžili o republikové tituly

Mistrovství České republiky na dlouhých tratích konané na Pastvinách ve dnech 18.-19.9., se vyznačovalo místy deštivým a po oba dny chladným a větrným počasím. Přesto se výsledkově dařilo závodníkům Lokomotivy Nymburk, kteří získali 6 titulů mistra republiky a další přední umístění.

Smůlu měla děvčata v kategorii žákyň, kde o lepší výsledek byla připraven nedobrovolnou koupelí hned čtveřice našich děvčat.

O medaili byla připravena – ochuzena Kristýna Kupcová, která v polovině 5 km dlouhého závodu, jela na první pozici, ale nesportovním najetím soupeřky lodí do jejího pádla se zvrhla a po opětném nasednutí do lodi závod ještě dokončila čímž si zasloužila „pověstný palec nahoru“.

Zlaté medaile získali: Tomáš Hájek v kategorii kanoe dorostenci, čímž obhájil loňský titul. Posádka deblkanoe Filip Šafařík spolu se Zbyňkem Ptákem a dorostenky Bára Válková s Terezií Tettingerovou. U těchto děvčat je nutné podotknout, že v sezóně 2021 sestavená klubová posádka neprohrála ani jeden spolu jedoucí závod v sezóně. O další zlaté závody se postarali v kategorii veteránů kanoista Ondřej Petr a kajakář Čestmír Pokorný. Tito jmenovaní vyhráli své kategorie a získali tím zároveň body do Českého poháru veteránů.

Stříbrné medaile: Terezie Tettingerová, která po dlouhé době byla poražena domácí závodnicí na dlouhé trati, deblkanoe juniorů Šimon Janďourek spolu s Tomášem Hájkem, který je o dva roky mladší. V kategorii žáků kanoistů Adam Koula na singlu a spolu s Markem Škrobem v kanoi dvojic. Kanoista benjamínek Čestmír Pokorný, který se výrazně výkonnostně zlepšuje a v kategorii veteránů Jiří Kraft na kajaku.

Bronzové medaile: Šimon Janďourek v kategorii C1 junioři, kanoisté Štěpán Žirovnický – Čestmír Pokorný na C2 benjamínci, kanoista Jan Žirovnický na C1, jeho bratr Štěpán v kategorii benjamínci B.

Další umístění: čtvrté místo v kategorii dorostenců kanoistů získala deblkanoe Šimon Pinkas – Tadeáš Kozel. Tato posádka je příslibem medailí pro nadcházející sezónu, kajakářka Hana Veselá v K1 což bylo její nejlepší republikově umístnění, v kategorii kanoistů dorostenců 6. místo Zbyněk Pták, 7. místo Šimon Pinkas, v žácích 7. místo Bouma Viktor na C1, a C2 spolu s Janem Žirovnickým. V dorostencích na kanoi 8. místo Šafařík Filip, v kajakářích juniorech 7. místo Matouš Kysilka – Hubert Žďárský na K2, deváté skončily žačky Kupcová Kristýna – Ščuková Sára a kanoista žák Škrob Marek, 11. místo Tereza Hradilová – Flegrová (USK), 14. místo Hana Veselá – Kristina Steinmetzová, 18. místo Karolína Straková – Bočková (ONV) všichni v kategorii žačky. V K1 žačky Straková Karolína 16. místo, a i po zvrhnutí a opětovném nastoupení dojeli do cíle 25. Kristýna Kupcová a 29. Tereza Hradilová opravdu velice obětavý výkon. V kategorii juniorů kajakářů 16. místo Matouš Kysilka, 17. Kryštof Kupec a 21. místo Žďárský Hubert.