Rychlostní kanoisté uzavřeli sérii závodů Českého poháru

Na jezeře „Matylda“ proběhl poslední závod Českého poháru jednotlivců, po kterém bude známo pořadí jednotlivců v jednotlivých kategoriích tak pořadí oddílu v mistrovství České republiky družstev.

Tak jak se dařilo nymburským kanoistům po celý rok, tak se jim dařilo i po zaslouženém volnu, které jim naordinovali jejich trenéři po mistrovství ČR. Kajakářka Terezie Tettingerová zvítězila na obou tratích a v letošní sezoně nepoznala ani jedni porážku, takže je jistým vítězem Českého poháru žaček-kajakářek. Tento mimořádný úspěch dosáhl i kanoista Filip Šafařík, který rovněž zvítězil v celkovém pořadí Českého poháru. V posledním závodě obsadil 2 x první místo v kategorii kanoistů-žáků. Do třetice letos neporažený Petr Tettinger dvěma vítězstvími v závodě Českého poháru zakončil sezonu v kategorii kanoistů-dorostenců, kde se stane též jistým vítězem celého seriálu českého poháru. Radost dělali i další sportovci, ale vyzvednout je třeba kanoisty-žáky, kteří v letošním roce jen mimořádně neobsadili všechna tři místa na stupních vítězů a vždy v pořadí Šafařík Filip, Hájek Tomáš, Pták Zbyněk. Další závodníci již na medaili nedosáhli, kanoisté-dorostenci Šimon Janďourek obsadil 4. a 5. místo, Lukáš Bacílek v kategorii juniorů obsadil 5. a 4. místo a kajakář Hradil Tomáš v juniorech 5. a 7. místo. Žáci Papoušek Štěpán 9. místo v kategorii kanoistů a kajakář Sehnal Šimon 8. místo. V kategorii benjamínků se kajakáři Žirovnický Jan a Pokorný Čestmír svými výsledky přibližují k hranici TOP10, Žirovnický 15. místo, Pokorný 11. místo. Radost své trenérce Lence Fuksové dělá i velice početné družstvo děvčat, které již svými výsledky patří do první poloviny startovního pole. Straková Karolín 13., Ščuková Sára 18., Hradilová Tereza 22., Ščuková Johana přestože startuje v kategorii žaček prvním rokem, kde startovalo 61 závodnic, skončila na 44. místě, což je pro ni povzbuzení do dalšího tréninku.
Nyní část závodního družstva absolvuje závod „Velká cena Sparty“ a vybraní závodníci budou reprezentovat Středočeský kraj na mezinárodním utkání krajů v Bratislavě, čímž se sezona roku 2019 uzavře.
Za své výkony v závodech Českého poháru se nominovali do výběru sportovního centra mládeže z našeho oddílu: Bacílek Lukáš, Hradil Tomáš, Tettinger Petr, Janďourek Šimon, Šafařík Filip, Tettingerová Terezie a Sehnal Šimon, kteří mají před sebou testy obecné připravenosti a v případě úspěšného absolvování budou zařazeni mezi 80 kanoistů a kajakářů celé ČR.