Skvělý úspěch nymburských kanoistů

Francouzské Mantes-la-Jolia, bylo dějištěm Mistrovství Evropy Juniorů a závodníků do 23 let v rychlostní kanoistice. Na základě nominačních závodů, byli do reprezentačního družstva České republiky zařazeni nymburští odchovanci Martin Fuksa, Jakub Špicar (Dukla Praha), Dan Drahokoupil (USK Praha) a Karel Palma (Lokomotiva Nymburk). Do Francie je ještě doprovodili trenér Petr Fuksa a masér František Noll.
A právě tato skupina sportovců slavila velký úspěch. Martin Fuksa po výborných výkonech získal Evropské zlato v kategorii do 23 let na trati C1 1000m, další zlato získal na trati 500m a v závodě na 200 metrů obsadil 4. místo. U Martina je nutné podotknout, že tyto závody mu přinesly v pořadí již sedmý a osmý titul Mistra Evropy od roku 2011 a kategorie C1 1000m do 23 let nezná od roku 2012 jineho vítěze. Martina nyní čeká další start ve vrcholových soutěžích. 9. července odjíždí do německého Brandemburgu, kde bude startovat mezi dospělými a opět v závode C1 1000, 500 a 200m.
Následující víkend po ME v Německu startuje v maďarském Szegedu na MS do 23 let, po tomto závodě absolvuje 1. - 3.8. závody na MČR v Račicích a týden po těchto závodech ho čeká vrchol letošního snažení - MS dospělých v Moskvě. Po tomto závodě ještě absolvuje Akademické MS, jelikož po úspěšném absolvování maturity byl přijat na VŠ Tělesné výchovy a Sportu Palestra v Praze.
Věřme, že na těchto Evropských a světových soutěžích rozšíří svou bohatou medailovou sbírku.
Dalším velice hodnotným výsledkem se blízkl Karel Palma, který v závodě juniorů v kategorii C1 200m záskal bronzovou medaili a je to první junior kanoista, který získal medaili po Martinu Fuksovi a rozmnožil sbírku medailí, kterou pro naší republiku získali kanoisté z Nymburka. Škoda, že v závodě C2 500m, kde startoval se svým parťákem Kryštofem Hájkem (KVS Praha) skončili na 4. místě, pouhých 8 desetin sekundy od zlaté medaile. Svým výkonem Karel přesvědčil o dobré formě, kterou potvrdí na junorském mistrovství světa v Maďrském Szegedu, kam se těmito výsledky nominoval.
Jakub Špicar startoval v kategorii do 23 let na K1 500m a po vítězství v rozjížďce, které mu zajistilo přímý postup do finále, zde po mohutném finiši skončil na 4. místě, pouhých 12 tisícin sekundy od medaile.
Dan Drahokoupil startoval ve čtyřkánoi (C4) 1000m, po celou dobu závodu se držela v popředí a skončila na 5. místě vteřinu od medaile.
Pro trenéry jsou tyto výsledky potvrzením dobré přípravy a povzbuzením k ještě kvalitnější přípravě svých svěřenců, aby dosáhli na další skvělé výsledky.