Sportovec okresu Nymburk

13.ledna 2020 se uskutečnilo slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců a kolektivů mládeže a dospělých za rok 2019.
Letošní vyhlašování mělo nového mediálního partnera, kterým byl LIVE SIGNAL a zúčastnili se ho významní hosté hejtmanka Středočeského kraje paní Jaroslava Pokorná Jermanová, rektor Univerzity Karlovy pan prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., starosta města Nymburk pan Ing. Tomáš Mach, místostarostka města Nymburk paní Stanislava Tichá, za ČUS pan Roman Myška. Celou akci moderoval tradiční moderátor pan Radek Šilhan, který má o jednotlivých sportech velký přehled.

Tak jako každoročně i v roce 2019 měli mezi vyhlašovanými sportovci, zástupce kanoisté Lokomotivy Nymburk. Vítězem v kategorii jednotlivců „dospělých“ se stal kajakář Jiří Kraft, který na MS v kategorii Masters získal 3 x titul mistra světa a ještě jednou dojel na druhém místě. V téže kategorii se na třetím místě umístil 16-ti letý Petr Tettinger, kanoista, který získal 8 titulů mistra ČR a byl finalistou na závodech olympijských nadějí. V kategorii mládeže se na druhém místě umístil 17-ti letý kajakář Tomáš Hradil, za 3 tituly mistra ČR, čtvrté místo na ME a 8.místo na MS juniorů a v kolektivech se na třetím místě umístili členové Dragon teamu Lokomotivy Nymburk, účastníci MS a několikanásobní mistři ČR.
Trochu nás zamrzelo, že Tělovýchovnou jednotou Lokomotiva Nymburk navrhovaní závodníci do kategorie kolektivu Ondřej Petr – Pavel Semecký, kteří byli dvojnásobnými mistry světa v C2 200 a 1000m nebyli mezi oceněnými.
Všem závodníkům přejeme mnoho sportovních úspěchů i v dalších letech a věříme, že se s nimi setkáme i při dalším vyhlašování nejlepších sportovců Nymburského okresu.