Víkendový výlov medailí pro kanoisty Lokomotivy Nymburk

Dalším závodem Labsko-orlického poháru byl závod „Hradecký kilometr“, který se konal 16.6.2018. Samozřejmostí byla účast rychlostních kanoistů Lokomotivy Nymburk, kteří zatím po prvních dvou závodech, vedou v celkovém pořadí oddílů.
Plný vlek lodí, autobus čítající 29 závodníků, 5 trenérů, krásné slunečné počasí to vše bylo na 82.ročníku Hradeckého kilometru při jeho zahájení a při skončení závodů byla většina kanoistů Lokomotivy Nymburk odměněna za své výkony medailemi, kterých nebylo málo. Vždyť zlaté medaile jsme získali 4, stříbrných bylo 32 a bronzových 14. Zároveň s medailí získávali závodníci ještě sladkou odměnu-fidorku za převedený výkon.

Na druhý den to je 17.6.2018 se nymburští kanoisté vydali do Pardubic, kde pokračoval seriál o Labsko-orlický pohár, závodem s názvem „Krajem Perštýnů“. I zde se celému družstvu nadmíru dařilo a potvrdil se záměr pořadatelů seriálu o Labsko-orlický pohár, že právě tyto závody jsou motivační i pro závodníky, kteří začínají  a mají možnost získat nějakou medaili nebo přední finálové umístění a přispět tak k bodovému zisku pro svůj oddíl do celkového pořadí, které bude známo po dvou zbývajících závodech v září v Sezemicích a Černožicích.
Škoda jen, že se těchto závodů neúčastní všichni členové což právě snižuje bodový zisk v pohárovém součtu. Přesto nymburští kanoisté získali 25 zlatých medailí, 21 stříbrných a 13 bronzových medailí a spoustu dalších umístění do šestého místa, posledního bodovaného místa v poháru.
Příjemným zjištěním je i účast rodičů závodníků na závodech, což svědčí o zájmu a tento sport a dává naději, že u tohoto sportu jejich děti vydrží.

Nakonec velké poděkování patří funkcionářům Středočeského kraje, kteří se starají o Sportovní centra mládeže z jehož rozpočtu se hradí doprava na tyto závody.